____________ CWWC 2009 ____________

ABC8

  

Zymöl Destiny

Swizöl Mystery

Chemical Guys 50/50

Dodo Purple Haze

*   *   *   NEWS   *   *   *

04-02-10 Zdjęcia kontrolne

 

09-11-17

Zaplanowaliśmy test wosków na dwóch autach: ABC8 i osobowym od członka forum (@julian).

Woski z ABC8:

Zymöl Destiny

Swizöl/Swissvax Mystery

Chemical Guys 50/50

Dodo Purple Haze

zostały nałożone w odwrotnej kolejności na Hondzie od Juliana.

 

09.09.09 Zdjęcia kontrolne

 

09.08.11 Zdjęcia kontrolne

 

09.07.28 Zdjęcia kontrolne

 

09.07.14 „Zerowy” efekt skraplania i utrzymywania się kropelek na wosku

W czasie sprawdzania wosków na masce ABC8zauważyliśmy, że jest z nimi coś nie tak: całkowicie zniknął efekt skraplania i utrzymywania się kropelek na wosku.

Jak to? Minęło tyko 6 tygodni i już nic nie ma? Na wszystkich woskach równocześnie? Przy dokładniejszym sprawdzeniu lakieru zauważyliśmy, że jego powierzchnia jest bardzo szorstka. Kwaśne deszcze? Oksydacja chemiczna?

Chwila, moment? Już wiem, to może być to. ABC8 był w serwisie VW, aby usunąć uszkodzenia lakieru na lewych bocznych drzwiach.

Zanim oddaliśmy samochód do naprawy przekazaliśmy jasne wskazówki: Nie myć maski silnika. Można ją albo obkleić albo wymontować (w przypadku ABC1 nie było żadnych problemów i maska została wyjęta).

Po dokładnym obejrzeniu stwierdziliśmy, że powierzchnia lakieru na masce jest matowa i jest kilka ciemnych plam.

     Teraz było jasne. Wyraźnie widoczne resztki lakieru na masce i błotnikach. Prawdopodobnie zapomniał ktoś zakleić maskę! Co teraz ? Postanowiliśmy, że rozpoczniemy na nowo test na tym samochodzie. Na dzisiaj jesteśmy obrobieni i dopiero jutro będziemy dalej kontynuować.

Kolejny dzień:

Dzisiaj odbyła się powtórka testów przy ABC8. Użyliśmy glinki i wypolerowaliśmy maskę. Teraz wyszukać Pre Cleaner… Chwila, jakie woski trafią na ABC8 ?! Ale klapa: Chem. Guys 50/50, Dodo Purple Haze, Swssvax Mystery, Zymöl Destiny!!! Bywają gorsze rzeczy... Użyliśmy Pre Cleaner i nałożyliśmy na nowo woski.

ABC8 będzie miał wprawdzie skrócony czas testowania, lub woski będą przetestowane na innych samochodach o cztery tygodnie dłużej – zobaczymy. Efekt skraplania i utrzymywania się kropelek na wosku wygląda teraz dużo lepiej.